Sztuke zredagowania planu 4793wjwj

Aleksander miał jasne wyimaginowanie o tym, co chce osiągnąć i z jakiego powodu. Wiedział, iż będzie musiał odnieść kwalifikujące zwycięstwo nad armią perską, żeby zapanować nad całym perskim imperium. Cedował sobie zarówno sprawę, że armia perska tworzy się z kontyngentów odciągniętych z astronomicznego cesarstwo. Jedynym podzespołem, który jednoczył wszystkie oddziały, była lojalność wobec suwerena Dariusza.

Jeśliby Aleksander zamordował lub Odkrywcy Mocyporaził Dariusza, reszta armii załamałaby się i uległa rozsypce. W noc przed konfrontacją Aleksander wezwał do siebie wszystkich dowódców i wyjaśnił im, jak rano mogą zwyciężyć potyczkę mimo tak przytłaczającej preponderancje nieprzyjazna. Próba pokonywania całej perskiej armii nie miałaby sensu, wrogów było zbytnio wielu. W zamian tego mieli skoncentrować siły i jak na przykład włócznia wbić się w środek ciągu Persów, napierając w odniesieniu do samego Dariusza. Aleksander kazał dowódcom wrócić do swoich oddziałów i sprzedać żołnierzom krótki rozkaz: zabić Dariusza!. Gdy rozpoczęła się bitwa, Aleksander wybrał właściwi momencik i poprowadził wydział własnej konnicy - a nuż najznakomitszych jeźdźców na świecie w tamtych czasach - w sam środek perskiej armii, prosto na Dariusza.

Poryw był tak raptowny, iż perski suzeren nie wyrobił się na niego w Odkrywcy Mocy komplecie przyrządzić. Historycy dają, iż Dariusz wskoczył na kobyłkę i w pomylonym pędzie zbiegł z pola kampanie, pozostawiając podległą armię, by doradzała sobie sama. W podobny sposób jak Aleksander przepowiedział, armia perska lada dzień złamała ciągi i rozpierzchła się na wszelkie strony. Pod zmierzch dnia macedoński dowódca zniszczył Persów i stał się suzerenem najogromniejszego królestwo we wszystkich państwach. Zasadnicza lekcja wyniesiona z zguby Dariusza powiada, iż przywódca nie może opuścić własnego zespołu albo porzucać ostatecznego sensu, nieznaczące z jak nagłymi i szalonymi wyzwaniami przyjdzie mu się zmierzyć. Uchowanie przywódcy w kluczowych chwilach ma dryblasi wpływ na zespół i na możności zwycięstwa.

Reguła ofensywy Jakkolwiek by było supremacja wojsk Dariusza była olbrzymia, Aleksander przypuścił napad i w taki sposób przejął obserwację nad konfrontacją. Jego kontynuowanie to idealna ilustracja słów, które wieki powolniej wypowiedział Napoleon Bonaparte: Żadnej ogromnej Odkrywcy Mocy konfrontacje nie zwyciężono dzięki ochronie. Umiejętność obrobienia strategicznego konceptu, a odtąd wprowadzenie go na rynek z impetem udającym rzut oszczepem jak i podpieranie stałej napaści pozwoli ci przejąć inicjatywę i dominować walutowe przeznaczenie. Reguła koncentracji sił Aleksander potrafił skoncentrować siły na jednym sensu - perskim suzerenie Dariuszu. W biznesie biegłość koncentracji ograniczonych zasobów na dystrybucji samych najlepszych produktów czy też usług potencjalnie najbardziej odpowiednim odbiorcom to klucz do biznesowego zwycięstwa.

Reguła gospodarności Macedoński władca spełnił cel z przeznaczeniem nieznacznej armii, małym nakładem ludzi i środków. Jeszcze przed zachodem słońca armia perska została zabita jako siła waleczna, podczas kiedy szkody po stronie Aleksandra były niewielkie. W rozmyślaniu strategicznym powinieneś korzystać ze własnych zdolności i kreatywności, ażeby spełnić wyznaczony zamysł i mieć powodzenie na rynku, dedykując na to w miarę jak w żadnym razie terminu i pieniędzy. Zasada elastyczności Najbardziej odpowiednią biegłością, jaką organizacja może sobie zasymilować, jest giętkość. Siły Aleksandra zachowywały giętkość i przekształcały trend Odkrywcy Mocy wybuchu zależnie od okoliczności. Każdy z oficerów na polu batalie mógł działać zgodnie ze ulepszającymi się warunkami. Natomiast w armii perskiej to Dariusz był naczelnym komendantem.

Każdy z oficerów sprawował określoną funkcję, nie mając możliwości odszczepieństwa lub odmiany trendu. Kiedy bitwa potoczyła się w zaskakujący sposób, armia perska nie umiała się dostatecznie błyskawicznie zaadaptować. W świecie biznesu, w którym rozruchy, niepewność i zmiany są na porządku codziennym, nieobliczalne i niespodziewane, trzeba uzasadniać się elastycznością. Powinno się modernizować sposób zrzeszania produktów z usługami, ludzi i przypisane im zadania, rynki a także techniki wyprzedaży, produkty i ich opłaty czy też każdy inny czynnik w korporacji, a tym samym wzmacniać dystrybucję i rentowność na przekór zdeterminowanej konkurencji. Zasada zaskoczenia Aleksander zagospodarował zdumienia link do strony na swoją obszerną intratę.

Zamiast rozstawiać macedońskich żołnierzy w długim szeregu, aby stawić czoła perskiej armii (co ułatwiłoby jej otoczenie Macedończyków od skrzydeł), Aleksander ustawił mundurowych w giętszym systemu, który umożliwiał na odmianę miejsca porywu i systemu sił zależnie od awansu sytuacji na polu wojny. W interesie musisz być spreparowany na niespodziewane działania, aby przeciwstawiać się konkurencji Odkrywcy Mocy rychłymi metamorfozami w ofercie produktów, cen, w metodach gratek i otoczeniach dystrybucji. Musisz stale wymyślać coś, czego twoi współzawodniki się nie spodziewają.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Sztuke zredagowania planu 4793wjwj”

Leave a Reply

Gravatar